دیده بان آزار

تاثیر جنبش‌های مقابله با آزار جنسی بر مقررات محیط کار در آمریکا

بر اساس نتایج یک نظرسنجی از سوی «آکادمی کالج ساینا» در مورد آزار و اذیت جنسی که در ماه ژانویه منتشر شد، تقریبا نیمی از زنان در نیویورک گفته‌اند که قربانی آزار و اذیت جنسی بوده‌اند و حدود 70 درصد از پاسخ‌دهندگان موافق هستند که آزار و اذیت جنسی در محل کار یکی از مهم‌ترین مشکلات آن‌هاست.

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که بحران آزار و اذیت جنسی در محل کار کاهش نمی‌یابد اما با این وجود، امید به اصلاحات به خاطر تغییرات اخیر اجتماعی و قانونی کماکان قوی و محکم سر جای خود باقی می‌ماند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که یک تغییر فرهنگی بزرگ در راه است.

ابتدا اعتراض شبکه‌های اجتماعی بود که در سال 2017 با تولد جنبش #MeToo آغاز شد و با ایجاد جریات #TimesUp  در سال 2018 ادامه پیدا کرد. این ابتکارات نقش مهمی در پیشبرد تغییرات داشت و به آزاردیدگان کمک کرد تا به طور عمومی رفتارهای نامناسب از آزار و اذیت‌ها را به منظور تبدیل به استانداردها و فرهنگ‌های جدید در محیط کارشان تغییر دهند.

هم‌زمان با اینکه کمپین‌های رسانه‌ای در زمینه مقابله با آزار و اذیت جنسی اوج گرفتند، 10 ایالت از نظر حقوقی قانون مقابله با آزار و اذیت جنسی را یا تصویب کرده‌اند و یا تصویب این قانون را در دست اقدام دارند.

در میان این 10 ایالت هم مقررات نیویورک تا حد زیادی سختگیرانه‌تر است. قانون در این شهر همه کارفرمایان دولت را مجبور به اتخاذ یک سیاست پیشگیری از آزار و اذیت جنسی کرده‌ است. همچنین نیویورک به عنوان اولین ایالتی است که آموزش سالانه مقابله آزار و اذیت جنسی را برای همه کارکنان در قانونی تحت عنوان قانون جامع ضد آزار جنسی تصویب کرده است. اقدامی که بی‌شک تاثیر بیشتری بر کارفرمایان، مشاوران داخلی و خارجی و نقش آنها در بهبود محیط کاری کارکنان خواهد داشت.

 

برگردان: نیلوفر حامدی

منبع: law.com